Najdi svůj SMĚR v naší 🧭 MAPE VŮNÍ 🧭
Blog navigation
Posted in: Kosmetika

Růžová voda: Přírodní zázrak pro krásu a zdraví

253 Views
 

Která žena netouží po zdravé a krásné pleti? Která z nás by se nechtěla pyšnit korunou krásy, která si zaslouží obdiv? My ženy se neustále snažíme být krásnější, zdravější, štíhlejší, prostě vždy chceme víc. Investujeme do sebe spoustu peněz, ale i času, abychom dosáhli toho, po čem toužíme. Být krásné, zdravé, spokojené samy se sebou, mít více sebevědomí a sebeúcty.

ruzova voda

V honbě za dokonalostí se velmi snadno necháváme nalákat na levné reklamní triky o zázračných krémech, které nás zbaví vrásek během noci, či předražených šamponech, výživových doplňcích, sprejích, …které nám zaručeně změní život. A tak se nám poličky v koupelně plní množstvím kosmetických přípravků, které bohužel často nesplní naše očekávání.

Poznáváš se v tom? Pokud ano tak si prosím vzpomeň na staré známé zlaté přísloví „méně je více“ Nezatěžuj zbytečně svou pleť a vlasy, a v neposlední řadě i svou peněženku, množstvím kosmetiky plné chemie. V jednoduchosti je krása a jednoduché řešení péče o pleť a vlasy ti nabízí přírodní růžová voda. Dám ruku do ohně za to, že jsi o růžové vodě už určitě slyšela. Je to všestranný pomocník v péči o krásu a zdraví nejen pro ženy.

ruzova voda

Krása z přírody

Růžová voda vzniká parní destilací květů růže, nejčastěji růže damašské, ze kterého vzniká takzvaný růžový hydrolát. Je to nádherně vonící, čistě přírodní voda se spoustou prospěšných látek. Tento přírodní lektvar je již tisíciletí ceněn pro své mnohostranné využití a blahodárné účinky.

Růžová voda obsahuje esenciální oleje, vitamíny A, C, E, flavonoidy, fenoly a taniny, toto jsou ty v pravém slova smyslu zázračné látky, díky kterým můžeme dosáhnout krásného a zdravého vzhledu, po kterém tak toužíme.

Využití růžové vody

V oblasti péče o pleť nám růžová voda výborně poslouží jako toner, díky kterému bude pleť hydratovaná, osvěžená a dalším plusem jsou také viditelně zúžené póry. Díky svým antiseptickým vlastnostem růžová voda také pomáhá zmírnit záněty. Pomáhá léčit a předcházet tvorbě akné a zmírňuje alergické reakce na pokožce. Přírodní růžová voda je ideálním doplňkem v péči o pleť i pro muže, jelikož zklidňuje pokožku po holení a depilaci.

I tvé vlasy ti za používání růžové vody rozhodně poděkují. Růžová voda slouží jako ideální bezoplachový kondicionér, který ti pomůže rozčesat nepoddajné vlasy, dodá jim lesk a jemnost. Růžovou vodu můžeš použít také jako vlasové sérum. Pár kapek této přírodní vody na pokožku hlavy zlepšuje její zdraví a předchází tvorbě lupů či nepříjemného svědění citlivé pokožky hlavy.

ruzova voda

Přírodní růžová voda má řadu zdravotních benefitů. Já osobně ji používám téměř na všechno. Moje nejoblíbenější „lifehacky“ rozhodně musíš vyzkoušet.

  • Růžovou vodu používám do koupele. Pomáhá mi zrelaxovat, a navíc z ní mám krásně hydratovanou a voňavou pokožku
  • Ranní otok očí, nebo podrážděné a unavené oči vždy zachráním růžovou vodou. Na oči si na pár minut přiložím vatové tampony namočené v růžové vodě. Otok a podráždění se zmírní a já se cítím mnohem svěžejší
  • Růžovou vodu ráda přidávám do různých limonád. Příjemně je provoní, osvěží a také zlepšuje trávení
  • Znáš takzvaný refresh? Růžovou vodu si přeliji do flakonku s rozprašovačem a nosím ji s sebou v kabelce i do práce zejména v létě. Během náročných a horkých dní si růžovou vodou jemně prostříkám obličej a vlasy, díky čemuž zajistím pleti a vlasům hydrataci a velmi potřebné osvěžení

Růžová voda je univerzální přírodní produkt, který si našel své místo v kosmetice, medicíně i kulinářství. Její bohaté složení a široké spektrum využití ji činí neocenitelným pomocníkem v každodenní péči o zdraví a krásu. Díky svým uklidňujícím a osvěžujícím vlastnostem si získává stále více příznivců po celém světě a já pevně věřím, že jsi tento zázrak získá i tebe.

 
Was this blog post helpful to you?